Jak do bytu přenést dramatičnost a dynamiku abstraktního umění? Obrazy jsou jedním řešením, ale pokud se to podaří i prostřednictvím použitých materiálů, může to přinést svébytný výsledek. Přesně jako v tomto případě. Přitom není třeba páchat žádné výstřednosti. Stačí jen … vždyť se podívejte sami.
Jde o návrh bydlení pro mladou umělkyni od Art Ugol, ale byl by i vhodným řešením pro dvojici. Obývaková část má dostatek přirozeného světla a zářivější barevné odstíny nechává více obrazem na stěnách – přesně tak jako celý byt .Noční zóna je ve výklenku té společenské. Odděluje je sice efektní černý závěs, ale designově tvoří jeden celek. Stará se o to především obklad "vyrůstající" ze stejné podlahy. Správné zvýrazněná kresba dřeva vytváří plasticky působící strukturu, která vám podsouvá dojem abstraktní malby .Vizuální dominantou tohoto místa je však něco jiného. Velký betonošedý blok tak lehce nepřehlédnete (ale zkusit to můžete). Strukturovaná omítka prostor dramatizuje. Černé linie na jejím povrchu mají v sobě dynamiku energických tahů na plátně. Tento umělecký výtvor má však i praktický význam. Je z něj zástěna linky, jaká nečeká na každém rohu. Kuchyňská zóna vypadá dobře, protože se k betonové šedi přidalo nerez a moderní spotřebiče. Pokud bylo třeba něco zjemnit, vybavila to bílá linka a dřevěná pracovní deska. Tato jednoduchá kombinace se osvědčuje stále. V bytě pro jednoho či dvou nebývá místa nazbyt a každodenní využívání velkého jídelního stolu se ani nepředpokládá. Strčit sem takový (nejen) "snídaňový pultík" byl dobrý kompromis. To, že jsme při tomto pohledu narazili na další výtvarné dílo, již snad nikoho nepřekvapí. Při skromnější rozloze nezbylo příliš mnoho místa ani na chodbu. Typický trik s optickým zvětšením zabral i zde. Navíc, kontrola v zrcadle před odchodem z domu se už asi osvědčila více.
Ještě poslední pohled na koupelnu. Ladění typické pro celý prostor zde dostalo moderně elegantní formu. Černá mozaika ukázala, co dokáže.