Podle odborníka na tuto tematiku, Patrika Zmeškala ze společnosti Mountfield, bychom proto měli častěji, než je běžné kontrolovat úroveň pH. Při normálním průběhu léta se pH kontroluje a případně upravuje na požadované hodnoty jednou týdně. "V počasí, které nyní zažíváme, by majitel bazénu měl pH kontrolovat dvakrát i třikrát týdně. A také vždy po nějakém prudkém teplotním zvratu.
Co se týče filtrování vody, není nutné jeho frekvenci kvůli bláznivému počasí nijak zvyšovat. "Samozřejmě je třeba pískovou filtraci zapnout vždy po aplikaci přípravku pH nebo další bazénové chemie, aby se ve vodě dobře promíchala,".
Před odjezdem je vhodné překontrolovat a řádně propláchnout filtrační náplň v pískové filtraci a vyčistit filtrační košíčky ve skimmeru. Písková filtrace by měla po dobu nepřítomnosti alespoň jeden krát za den přefiltrovat celý objem vody. Pokud máte souseda kamaráda, poproste ho, aby se každý druhý den zašel podívat, zda filtrace běží, jak má, "radí Zmeškal a další úkony shrnuje do několik bodů:
• pomocí testerů překontrolujte hodnotu pH a obsah chloru ve vodě av případě odchylky je upravte na doporučené hodnoty
• je vhodné aplikovat přípravek na prevenci proti tvorbě řas
• pak ještě zajistěte, aby voda měla stálý přísun správného množství chlóru, který ji dezinfikuje. Nakonec bazén zakryjte krycí plachtou
V parných dnech je mimo jiné potřeba pravidelně měřit a upravovat pH bazénové vody. Základem je kvalitní chemie.