Reklama
Půdní prostor je část domu, na kterou se při rekonstrukci často zapomíná a zůstává nezateplená. Právě přes ni dochází k velkým tepelným ztrátám. Aby se jim efektivně zabránilo, ideálním řešením je použití dodatečné tepelné izolace Austrotherm GrEPS Kombi
Aktuální požadavky tepelnětechnické normy na tepelný odpor stavebních konstrukcí jsou přísně a po roce 2021 budou přibližně o 50% přísnější. Proto by měla být investice do zateplení použita rozumně a efektivně. Kromě výměny oken, krovu, popřípadě střešní krytiny a samozřejmě zateplení obvodových stěn nelze zapomínat na půdní prostor. Firma Austrotherm nabízí rychlé a snadné řešení, kterým zabráníte přehřívání budovy v létě a získáte úspory tepla v zimě.
Zateplení, které dýchá
Tepelněizolační kombinované desky Austrotherm GrEPS Kombi se vyrábějí spojením difúzně otevřeného expandovaného pěnového polystyrenu s příměsí grafitu a 10 mm silné sádrovláknitých desky. Desky mají praktický rozměr 1015 x 515 mm, díky tomu je s nimi snadná manipulace a bez problémů se dají uložit do půdního prostoru přes typizované půdní výlezy. Únosnost desek je vysoká – pevnost v tlaku mají až 1,0 t / m 2 . „Netřeba zapomínat na to, že zateplení je dlouhodobá investice, proto pokud se rozhodnete zateplit, doporučuji použít tloušťku 200 mm, aby byla dodržena očekávaná přísnější norma,“ radí Roman Pindeš, produktový manažer Austrotherm.
Austrotherm GrEPS Kombi je ideálním řešením pro dodatečné zateplení půdního prostoru, díky kterému získáte nejen úspory tepla, ale také ihned pochozí půdu. Navíc desky jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného materiálu, který dýchá.
Pracovní postup s deskami Austrotherm GrEPS Kombi
Desky se ukládají na rovný podklad av jednom kroku je podlaha půdního prostoru zateplená a ihned pochozí. Ukládání desek je velmi rychlé a jednoduché, zvládne to každý zručný kutil.
1. Příprava podkladu
Na případné vyrovnání podlahy (podkladu) se doporučuje použít sádrový podsyp (doporučeno použít separační parotěsnou fólii).
2. Ukládání
Tepelněizolační desky se ukládají na vazbu, s minimálním přesahem 250 mm. Desky jsou vyrobeny s přesahem vrchní sádrovláknité desky 15 mm, což zabezpečuje pevné spojení jednotlivých desek po uložení na podklad
3. Lepení
Pro dosažení pevné a stabilní podlahy se doporučuje vzájemné lepení desek pomocí jednosložkového nízkoexpanzní polyuretanového lepidla vhodného k lepení EPS a XPS tepelněizolačních desek. Lepidlo se aplikuje na styčné plochy desek.
4. Řezání
Řezání se doporučuje realizovat pomocí běžného nářadí na opracování dřeva. Doporučuje se řezat v otevřených nebo dobře větraných prostorech.
5. Vedení TZB rozvodů a elektroinstalace
Při procházení TZB rozvodů a elektroinstalace v tepelněizolačních deskách se doporučuje zaříznout přesnou drážku do vrstvy tepelné izolace GrEPS. V případě velké vzduchové mezery mezi rozvody a tepelnou izolací GrEPS se doporučuje vyplnit tuto mezeru polyuretanovou nízkorozpínavou pěnou.
6. Uložené tepelněizolační desky GrEPS Kombi
Tepelněizolačními deskami se dají jednoduše a rychle vyřešit kritické konstrukční detaily, přechody a spoje jiných konstrukcí nacházejících se v půdním prostoru.
7. Finální nášlapná vrstva
V případě řešení obytného podkroví je možné na tepelněizolační desky aplikovat různé druhy finální nášlapné vrstvy. Doporučuje se dodržet technologické postupy dodavatelů jednotlivých komponent podlahové konstrukční skladby.
Reklama