Jednoduchost, funkčnost a tmavší barevné tóny. Tak přesně tyto tři požadavky jsou v bytovém designu u pánů na prvních třech příčkách.
Žádné zbytečné polštářky, deky, rozkvetlé kytičky, ba ani vonné svíčky … To byste v mužském bytě, tedy v interiéru, jehož metry čtvereční stále hrdě obývá výhradně muž, hledali marně. Pánové totiž mají v požadavcích na své bydlení absolutně jasno. Čisté linie, funkční nábytek, minimum doplňků s tím, že když už u nich v obývacím pokoji či ložnici nějaké objevíte, téměř na sto procent jde o záležitosti, které mají pro ně jistou citovou či vzpomínkovou hodnotu, uměleckou hodnotu nebo hluboký význam.
Co je pro mužské teritorium ještě typické? Pánové k životu nepotřebují téměř žádné obrazy, lesklé a skleněné „čačky- kočky „, no a pojem dekorační polštářek či hřejivý pléd jim vůbec nic neříká. Naopak, zakládají si na kvalitních domácích elektrospotřebičích a extra pozornost také věnují výběru televizoru a příslušenství k němu.
V tmavých odstínech se muži cítí jaksi lépe. Zatímco my – ženy, se doma obklopujeme svěžími pastelovými barvami, muži upřednostňují tmavé barvy. Jak na stěnách, tak i na podlahách, kobercích či sedacího nábytku. Funkční design, jednoduché tvary a čisté linie, to je přesně to, po čem v obchodě, pravděpodobně, sáhnou.
Pokud se dostanete do bytu, jehož se ženská ruka zatím nedotkla, zřejmě v něm budou převládat neutrální odstíny jako hnědá, šedá, černá, bílá a modrá, no a ve značné míře v něm narazíte i na materiály jako kov, dřevo a kůže.
Protože většina mužů je velmi racionální, při výběru nábytku se nenechají opít aktuálními emocemi, ale už v obchodě myslí na to, že chtějí, aby si jejich hnízdečko vyžadoval co možná nejmenší údržbu. Drobnůstky na parapetních deskách či ve vitrínách byste u nich doma hledali marně. Když už nějaké, tak půjde o větší kousky hranatých a geometrických tvarů. Muži si také potrpí na více druhů osvětlení, kvalitu materiálů a velký konferenční stolek, no a samozřejmostí je i dost místa na usazení své přátele.