Garsonka jako z katalogu

0
64
Reklama

Mít garsonku ještě neznamená bydlet v nedostatečném a neútulném prostoru. Šikovný architekt nebo dávka kreativity, inspirace a vkusu dokáží ušít na míru přesně podle současných trendů.

Výzvu, vytvořit malý byt potřebám svobodného člověk, přijali ruští architekti Alexander Malinin a Anastasia Shevelev. Zvolili populární industriální styl a zkombinovali jej s francouzskou noblesou, která dodala praktickému, jasně vymezenému prostoru náboj romantiky a šarmu.

Nábytek z blešího trhu

Celistvý byt bez dělících příček měl jasný rozpočet a omezený čas na realizaci. K vytvoření městské atmosféry se designéři rozhodli ladit barevnost v antracitové barvě.Natřeli ní stěny z neomítnutých cihel, je v ní laděné i zařízení i doplňky. Díky minimalizaci povrchů se podařilo ušetřit i finanční prostředky. Všimněte si použité materiály, kovové desky, nábytek z bleších trhů jako například starý šicí stroj pod umyvadlem, svařené police či klasický křišťálový lustr. Tyto a mnohé další doplňky zjemňují syrové ladění industriálního interiéru.

Na den i noc

Obývací kout je trochu netradičně umístěný těsně za vstupním prostorem. Od „ložnice“ ho opticky odděluje úložný nábytek, který slouží ze strany obývák jako knihovna a u postele plní funkci nočního stolku. Na spací kout pod oknem navazuje jídelní stůl s extravagantním křišťálovým lustrem a kuchyň. Kuchyně je laděná prakticky s potřebnými spotřebiči, pracovní plochou a funkčně bez zbytečných skříněk.

 V kvádru

Koupelna s poměrně velkorysým sprchovým koutem je umístěna ve vestavěném modulu obloženém dřevěnými deskami. Z vnější strany je její součástí i nika, která poskytla útočiště kuchyňskému zázemí a ukrývá objemné spotřebiče – lednici, myčku a pračku – i ty drobnější – kávovar, mixér. Přitom tu ještě zůstalo místo i na další úložné prostory. Koupelna svoji světlým obkladem kontrastuje s šedo-černým laděním obytného prostoru. Jednoduchému prostoru zde dodává šmrnc velkoformátová dlažba s ornamenty.

i3

Reklama