Šikovné designérky Ivana a Simona z interiérového studia Live in jsou tu pro vás, milí čtenáři.Nevíte si poradit při zařizování nového bydlení či rekonstrukci? Zeptejte se jich, rádi pomohou!
Napsala nám Slávka, která se aktuálně nachází ve fázi plánování rekonstrukce své kuchyně. Zajímalo by ji, jaké rady a tipy její dají naše šikovné interiérové designérky Ivana a Simona, pokud je osloví s nápadem ukrýt kuchyňský digestoř a rovněž radiátor v této místnosti. Toto nehezké, avšak nezbytné vybavení jí v prostoru jaksi překáží. Co jí tedy poradili?
Co se týče digestoře, je mnoho možností a provedení. Existují digestoře, které se dají zabudovat do skříňky, digestoře, které jsou výsuvné a jsou součástí pracovní desky. Vysunete je ven jen tehdy, když je to potřeba. Také existují digestoře, respektive odsavače, které jsou součástí varné desky. Tyto jsou ale finančně náročnější. Digestoř ale není třeba za každou cenu skrývat. Pokud si zařídíte bydlení například v industriálním stylu, digestoř se může stát dominantou vaší kuchyně. Na trhu jsou také různé varianty moderních a designových digestoří, které jsou šperkem ve vaší kuchyni.
Radiátor je možné stejně skrýt. Nejméně nákladnou variant, jak skrýt radiátor je jednoduše ho překrýt závěsy či záclonou po zem. Velmi dobrým způsobem jak ho skrýt je také dát vyrobit kryt na radiátor na míru. Ten Vám vyrobí každý šikovný truhlář, ale existují také firmy, které nabízejí právě kryty na radiátor. Radiátor se dá zapracovat i do kuchyňské linky. Při tomto řešení ale je nutné dát si vyrobit kuchyňskou linku na míru. Pokud se Vám nezamlouvá žádná z těchto možností, udělejte z radiátoru dominantu například barevným nátěrem. Kontrastující černá mu přidá na důrazu, popřípadě ho slaďte barevně se zbytkem interiéru aby splýval s prostředím.