Usínání i probouzení mohou být hezčí. Pokud si k tomu namícháte správné barvy.
Okem vnímané barvy jsou ve skutečnosti elektromagnetické záření s vlnovými délkami od 380 do 780 nm. Každá z barev má různou vlnovou délku a díky tomu na nás i jinak působí. Jelikož jisté vlnové délky mají na tělo člověka různé účinky, je vhodné se jimi při výběru barvy zabývat. Hlavně pokud v místností li dosáhnout nejen estetický, ale i psychický přínos.
Barvy nebudete měnit
Zapomeňte na návody, jak změnit barvu v ložnici na jaře, na léto či na jiné roční období. Protože pokud malujete, bude to na několik let a rozhodně pár sezónních cyklů. Proto není rozhodující, zda malujete na jaře, nebo před příchodem zimy. Ložnice má představovat po celý rok přístav se stabilní teplotou i působením. K tomu patří správné barvy navozující večer uklidnění a ráno napomáhající nastartování dne. Bez ohledu na to, zda je za okny zataženo, nebo se usmívá slunce.
Karamelová, zelená a modrá
Tyto tři jsou ideální volbou. Jemný karamel, až bílá káva zklidňují a dokonce se spojují s vylepšením sexuálního života. Co se týče modré, je to barva chladná, ale právě to nahrává dobrému spánku. Napomáhá relaxaci, zklidnění mozkové i srdeční aktivity. Spektrum modré se nachází mezi zářivostí dne a temnotou noci, proto je vynikající volbou pro správné vyvážení spánkového cyklu. Majitelé modrých ložnic podle výzkumů spí nejčastěji optimálních osm hodin. Zelená je zase barva uklidnění, proto se při ní výborně usíná. Všechny tři barvy se zároveň výborně hodí k podlaze ze světlého jasanu.
Oranžová
Je třeba volit jemnější odstín, nepříliš ostrý, který je stimulační. Oranžová však smývá napětí, čímž vytváří předpoklad pro sladké sny. Hodí se jako doplňková barva. To znamená na povlečení, polštáře, dekorace i závěsy, ne na velké plochy. Je to nejlepší barevný podklad pro milovníky snídaně v posteli, protože při oranžové nejvíce chutná. Tato barva si však ptá více světla, proto se nehodí do ložnic orientovaných severně a s malými okny.