Nepatří žehlení k vašim oblíbeným činnostem? Poradíme vám, jak si ho zpříjemnit a urychlit tak, že s výsledkem budete spokojeni.
Existuje poměrně mnoho druhů žehliček. Od napařovacích, suchých, s kabelem i bez něj, přes parní stanice až po žehlící lisy a mandly. Samozřejmě, v běžných domácnostech se nejvíce osvědčily napařovací žehličky. Ve velkých rodinách preferují hospodyňky parogenerátory a mandly.
Přidaná hodnota
Výbavou žehliček jsou i doplňkové funkce, jejichž hlavním úkolem je ještě více usnadnit práci. Mezi ty nejpreferovanější patří automatické vypnutí žehličky, pokud s ní určitý časový interval nebudete nic dělat, ve vodorovné poloze mluvíme o desítkách sekund, ve svislé o pár minutách. Další je zvuková či světelná signalizace při ohřevu na požadovanou teplotu a funkce svislého napařování.
Pokud máte množství lehkých a citlivých materiálů využijete systém Anti Drip nebo Drip Stop, které zabraňují zkondenzované vodě kapat na prádlo. Máte doma tvrdou vodu? Funkce Anti Calc zaručí, že se v žehličce nebude tvořit vodní kámen, čímž prodloužíte její životnost. Oblibě se těší i napařovací žehličky se schopností samočištění.
Maxi řešení
Pokud potřebujete žehlit opravdu velké množství prádla a skutečně často, řešení nabízí parní generátor nebo mandl. Parní generátor je vlastně žehlička propojena pomocí hrubé hadice se svou základnou, jejíž součástí je více než litrová nádoba na vodu. Výkon je vysoký, nádoba na vodu velká, čas žehlení oproti žehličce automaticky o polovinu zkrácen.
Na skladování potřebujete sice více místa než při žehličce, ale stále je poměrně spratný, což při takovém mandly nebo žehlicí lisu je už jiná káva. Ideální, pokud máte doma místnost vyčleněnou na žehlení, protože jejich už jen tak neschováte do zásuvky. Zato vám perfektně vyžehlit rovné kusy tkanin, košil, triček a jiného oblečení, dokonce, výrobci slibují třikrát rychleji žehlení jako žehličkou. Ovšem za tento bonus si připlatíte.