Ložnice je místo kde strávíte až třetinu svého života. Po koupelně je to druhé nejintimnější místo ve Vašem bytě či domě. Pomůžeme Vám vybrat tu nejlepší postel do ložnice, ať se Vám sladce spí a sní se krásné sny.
Zcela nezbytnou součástí Vašeho obytného interiéru je ložnice nebo koutek na spaní. Při jeho zařizování se inspirujte nejen podle praktických, ale i podle estetických parametrů a hlavně tím, že v ložnici se musíte dobře cítit, abyste mohli dobře vyspat. To znamená, zrelaxovat se, nabrat síly, uvolnit se abyste měli každé ráno úsměv na tvári.Všetkým je jasné, že Ložnice mladých se bude diametrálně lišit od Span starších, mnohdy imobilní lidi. V tomto případě se určitě nehodí nízká postel, která je sice pohodlná, ale pro starší lidi nevhodná, protože se z ní těžko vstává.
Aby bylo spáleno příjemná a abyste si v ní odpočinuli, měli byste v ní zvolit vhodné barvy a tlumené osvětlení .
Vášnivé odstínění teplých barev jsou sice příjemné na pohled, ale do ložnice se doporučuje použít spíše klidnější odstínění.
Bojíte se používat studené odstíny barev? Zkuste je ohřát použitím vhodného tlumeného, barevně laděného osvětlení.
Říkáte si, že Vy jste přece romantický typ a bez červené to nemůže být ono. Máte v ložnici plno textilních doplňků a svíček. To vše jsou nádherné smyslné doplňky, ale uvědomte si, že čím více textilií, tím větší šance pro roztoče a vznik alergií. Nebojte se změny. Namísto červené zkuste slonovinovou bílou. I bílá barva má množství odteňov a určitě se vám nějaká zalíbí, zvláště pokud k ní zvolíte kontrastní barvu. V módě je levandulová, indigová modrá, šedá a strieborná.Krásne stěny v ložnici jsou pokud vyzkoušíte udělat jednu stěnu tmavší než ostatní, tím dosáhnete výrazný kontrast.
Jelikož v posteli strávíme průměrně třetinu svého života, měli bychom proto myslet na to, že kvalitní postel musí mít vhodnou matraci, případně lůžkový rošt. Předpokladem zdravého spaní je hygiena postele, která zaručuje obnovu imunitního systému. Postel má být vzdušná, aby nebyla útočištěm bakterií a roztočů. Rozumnou volbou se ukázaly například postele z přírodních materiálů, jako jsou borovice, dub a jiné. V nabídce je široký výběr postelí různých designů, které můžeme zařadit mezi ty „bezpečné“. Postele z masivu, patří mezi ekologické vyráběných výrobků.
Zdravé lůžko poznáme hlavně podle toho, jak se nám v něm spí.
Předpokladem správného držení páteře je anatomicky správná podpora těla. Měkké lůžko způsobuje prohýbání páteře do oblouku a nadměrné napínání svalů. Tvrdá postel nesprávné podpírá ramenní a kyčelní klouby a stlačuje meziobratlové ploténky. Dobrá postel musí být vždy přizpůsobena naší výšce a váze s ohledem na náš zdravotní stav. Důležitým je samozřejmě finální výběr matrace.
Druhým předpokladem zdravého spaní je hygiena postele, která zaručuje obnovu imunitního systému. Postel má být vzdušná, aby nebyla útočištěm bakterií a roztočů. Má se skládat z několika vrstev, volně položených přes sebe. Jen tak zajistíme dostatečné větrání a hygienu lůžka. Velmi důležitým je i výběr materiálů lůžkovin. Na výběr jsou lůžkoviny z přírodních materiálů, z vlny. Protože se v noci potíme, s čistotou lůžka souvisí i použití textilních vlákněním, nejlépe přírodních (vlna, bavlna) s možností praní nebo čištění.
Investice do zdravého spaní se nám několikanásobně vrátí v podobě potřebné regeneraci organizmu a dobré nálady. Na trhu je několik druhů matrací a lůžkových roštů, mezi nimi lze snadno rozpoznat i takzvaný zdravotní matrace. Zdravotní nejsou každé matrace , které výrobci jako zdravotní označují.
Skutečné zdravotní matrace jsou určeny pro zmírnění konkrétních zdravotních problémů, mohou být například antialergické, mohou působit proti proleženinám nebo být speciálně upravené pro pacienty dlouhodobě upoutané na lůžko. V případě, že se člověk rozhodne koupit zdravotní matrace, měl by si především uvědomit, že matrace sám o sobě neléčí. Označení „zdravotní“ ukazuje jen kvalitu a výhody výrobku.